https://www.traditionrolex.com/35

https://www.traditionrolex.com/35

https://www.traditionrolex.com/35

Jarní aktivity na ven v Tamtamu | TEREZA

Jarní aktivity na ven v Tamtamu

Nechte se vylákat ven nápady od Učíme se venku a Jděte ven.

Trávíme teď všichni hodně času u počítačů a my dospělí i děti si potřebujeme vyvětrat hlavu. Jenže kam vyrazit, když je téměř vše zavřené? Na přírodu je zatím spolehnutí. A i když se nesmí moc daleko od domova, kousek přírody, kde vám bude dobře se ve vašem okolí určitě najde.

Že to víte? Že už tam chodíte tak často, že vás to tam nebaví?

Zkuste si vybrat některou z našich aktivit a prozkoumat a užít si známé místo jinak. Aktivity z programu Učíme se venku a Jděte ven zmiňovali i v pořadu Tamtam programu ČT Déčko. Svoje si najdou mladší i starší děti, tvořivé, zvídavé, ty které rády běhají, ty co rády objevují a i všechny ostatní.

Chcete si venku nejen hrát, ale třeba i procvičit školní látku?

Učení venku má pro děti mnoho přínosů, zlepšuje například vzdělávací výsledky, zlepšuje pozornost a soustředění. Venku je učení názorné, třírozměrné, pestré. Navíc pobyt a pohyb venku snižuje nadváhu a zlepšuje fungování imunitního systému.

Inspirujte se, jak snadno lze přesunout učení ven. Jak podpořit přirozené vzdělávání ve skutečném světě. Ukážeme vám, jak počítat venku zlomky, měřit, postavit si meteopřístroje, skákat panáka s prvním až sedmým pádem či hledat vyjmenovaná slova. Budete pozorovat, jak se postupně příroda zazelenává, pučí, roste, voní, bzučí. Děti se něco naučí a přitom mohou tvořit, běhat, řádit i žasnout.

Na webu Učíme se venku najdete pestrou škálu nápadů na to, jak počítat, modelovat, procvičovat češtinu, tvořit, bádat a zkoumat venku. Čeká na vás i mnoho video návodů.

Zkuste některou z jarních lekcí nebo se inspirujte aktivitami na stránce Škola doma, škola venku.

Školu ještě neřešíte a hledáte zábavu na ven pro mladší děti?

Hra v přírodě a s přírodními materiály napomáhá všestrannému rozvoji dítěte. Při hře venku dítě zapojuje všech pět smyslů a rozvíjí široké spektrum svých tělesných i mentálních schopností. Pobyt v přírodě prospívá tělu, mysli, vztahům v rodině a v neposlední řadě i celé planetě, známe-li přírodu, chováme se k ní ohleduplněji a s úctou. Prospěšnost pobytu venku potvrzuje i řada zahraničních výzkumů z oblasti medicíny, psychologie i pedagogiky. 

Už jste letos posvačili jarní vitamíny? Otevřeli sezónu blátivé kuchyně? Na své si přijdou badatelé, tvůrci i dobrodruzi. Vytiskněte si seznam dvaceti jarních výzev, vyvěste si jej třeba na lednic a odškrtávejte si, co jste už zažili.

Co zkusit založit si svůj deník do divočiny?

Březen je na to ideální měsíc. Poznejte přírodu ve svém okolí a zaznamenávejte svoje pozorování do vlastního deníku. V Deníku do divočiny najdete domalovánky, úkoly a nápady na tvoření venku. Pro rodiče v něm jsou shrnuty přínosy chození ven. Tvořte, bádejte, žasněte a prozkoumejte svět venku kolem vás měsíc po měsíci až vám vznikne vlastní deník do divočiny, deník plný dobrodružství a společných zážitků venku.

Videoukázka s Deníkem do divočiny

Ukázkové číslo Deníku do divočiny ke stažení 

Anebo vás zláká jarní provoněné objevování, tvoření a mlsání plné bylinek?

Objevte jarní rostliny s Hravým herbářem. Od března do června v něm na každý měsíc najdete nápady, jak probouzet semínka a pečovat o ně, jak si připravit ty nejlepší dobroty z přírody a jak společně žasnout, bádat, tvořit a ochutnávat. Proměníte v bylinkové detektivy, kteří se vydávají po stopách jarních bylin.

Ukázka z Hravého herbáře ke stažení

 

Budoucí svět potřebuje obojživelníky – děti, které se budou cítit jako doma ve virtuálním i v tom skutečném světě.

 

Díky, že hledáte cesty a nápady, jak vyrážet s dětmi ven.

 

 

 

Vloženo Od