https://www.traditionrolex.com/35

https://www.traditionrolex.com/35

https://www.traditionrolex.com/35

Ohlédnutí za Letní školou TEREZY | TEREZA

Ohlédnutí za Letní školou TEREZY

Každý rok nabízíme Letní školu pro učitele s atraktivními rozvojovými aktivitami a tématy z oblasti enviromentálního vzdělávání. Letos jsme se potkali na Vysočině u Chaloupky, o.p.s.

Letní škola proběhla v termínu 15. - 18.8. v krásném prostředí Vysočiny. Jaká byla její letošní náplň?

Lektorování se ujali zkušení Martin Kříž, Petr Daniš, Barbora Hrdličková, Lenka Vlčková, Radka Tyslová a řada dalších. 

První den se nesl v duchu ochutnávek nových lekcí o živlech programu Les ve škole, dále badatelských pokusů nad uhlíkem s mentory GLOBE a Badatelství a nechyběl ani volný večer s návštěvami pod taktovkou Dany Votápkové a Honzy Blažka. 

Druhý den začal rozcvičkou využití okolí pro výuku na příkladech Chaloupek pod vedením Martina Kříže. Inspirativní den pokračoval přednáškou Honzy Froňka o vnitřní moudrosti učitele a pokračoval cíly a důkazy o učení s Bárou Hrdličkovou a Markétou Vokurkovou. Večer jsme si povídali s Tomášem Krásenským. 

Předposlední den jsme se zamýšleli nad tématem změny klimatu s Petrem Danišem, Bárou Semerákovou a dalšími kolegy z programu Ekoškola. Odpoledne jsme sdíleli zkušenosti na Tržišti aktivit, bavili jsme se o důležitosti partnerství s TEREZOU a večer zakončili společným opékáním. 

Páteční den přinesl nové hry a lekce programu Učíme se venku pod vedením Justiny Danišové, aneb jak se nabít na další školní rok,  jak propojovat předměty, i pracovat s well-beingem. Vyzkoušeli jsme si také s Ekoškolou, jaké je to být žákem, který chce něco změnit a jak takového žáka nadchnout. 

Rádi byste s námi vyrazili na příští ročník? Ozvěte se nám na tereza@terezanet.cz.

 

Vloženo Od