https://www.traditionrolex.com/35

https://www.traditionrolex.com/35

https://www.traditionrolex.com/35

Mezinárodní ocenění programu Ekoškola poprvé v historii převzali i skauti | TEREZA

Mezinárodní ocenění programu Ekoškola poprvé v historii převzali i skauti

TEREZA již po devatenácté předávala mezinárodní ocenění zástupcům škol v České republice. Kromě 49 školních týmů si letos poprvé certifikaci programu Ekoškola převzala i 3 skautská střediska a 1 skautská základna organizace Junák – český skaut, z.s.

Každý rok dovede zlepšování životního prostředí ve svém okolí několik desítek školních Ekotýmů k mezinárodní certifikaci Ekoškola. V tomto roce jsme však mohli zažít něco unikátního – spolu se školami si totiž pro toto prestižní ocenění přišla i 3 skautská střediska a 1 skautská základna.

Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se to tento rok nedělo úplně poprvé v historii celého mezinárodního programu Ekoškola, za kterým stojí mezinárodní organizace FEE (Foundation for Environmental Education). 

Program se realizuje ve více než 70 zemích světa. V České republice ho koordinuje Vzdělávací centrum TEREZA a kromě 395 škol jsou do něj nově zapojena i skautská střediska.

Symbol Ekoškol ve formě mezinárodní Zelené vlajky si žáci, studenti a skauti převzali na Staroměstské radnici v Praze v Brožíkově síni. Ocenění předávali mj. zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva životního prostředí, Junáka – českého skauta, informačního centra OSN v Praze a dalších významných organizací, podílejících se na rozvoji vzdělávání i zlepšování životního prostředí v ČR.

 

Vloženo Od