https://www.traditionrolex.com/35

https://www.traditionrolex.com/35

https://www.traditionrolex.com/35

Výsledky Kampaně obyčejného hrdinství 2023 | TEREZA

Výsledky Kampaně obyčejného hrdinství 2023

5. ročník unikátní Kampaně obyčejného hrdinství, která motivuje desítky tisíc lidí po celé ČR, aby se chovali udržitelně, proběhl a Ekoškola přináší její výsledky.

Celkem se do Kampaně obyčejného hrdinství zapojilo 118 týmů ze škol, oddílů nebo rodin. Účastníci během jednoho týdne plnili různé aktivity z 11 nabízených výzev, které se zaměřovaly na zlepšování životního prostředí v každodenním životě. Výzvy byly navrženy tak, aby se do nich mohly zapojit děti a bylo možné s nimi začít okamžitě doma.

Díky angažovanosti dětí se podařilo zapojit 9 773 dalších lidí, včetně rodičů, přátel a sousedů. Kampaň dosáhla významných výsledků a měla skutečný dopad na různé oblasti. Díky kratším sprchám bylo ušetřeno 1 936 van plných vody, díky šetrným nákupům, omezení masa a využívání ekodopravy se ušetřilo tolik emisí CO2, kolik by vypustilo osobní auto, kdyby 12x objelo celou naši planetu. Tisíce účastníků také osázeli zelení plochu odpovídající 101 tenisovým hřištím.

Týmy pokračují v plnění výzev i po skončení Kampaně, což potvrzuje myšlenku, že začátek je často nejtěžší a že malé změny v chování jednotlivců mohou mít velký dopad, pokud se jich účastní mnoho dalších lidí.

Více o kampani na: Dopad kampaně | Ekoškola (ekoskola.cz)

Vloženo Od