https://www.traditionrolex.com/35

https://www.traditionrolex.com/35

https://www.traditionrolex.com/35

Oslavte s námi květen - Měsíc školních zahrad! | TEREZA

Oslavte s námi květen - Měsíc školních zahrad!

Každoročně v květnu školy po celém světě oslavují své zahrady, hřiště i dvorky. Místa, která dovolují hru i učení plné fantazie, objevů, svobody a dobrodružství.

Cílem kampaně je povzbudit učitele a rodiče, aby čas s dětmi v zahradě začlenili do každodenního života své školy či rodiny.

Dříve se děti učily 99% svého času venku. Dnešní školák stráví ve všední den na internetu, hraním her nebo sledováním televize 2,5x více času než venku.

A proto se s programem Učíme se venku snažíme převést výuku předmětů ven pomocí osvědčené metodiky, tipů, her a pomůcek. Tipy na smysluplně strávený čas u nás najdou také rodiče.

Příroda výrazně přispívá k wellbeingu dětí. A to především dětí ve třídě ohrožených neúspěchem, sociálně znevýhodněných či dětí, které potřebují učení víc v praxi, v reálném světě, se zapojením pohybu a ostatních smyslů. Venku děti častokrát poprvé zažívají úspěch...

Výzkumy ukazují, že jsou zdravější, mají větší zájem o učení, lepší vzdělávací výsledky i posílené vztahy mezi dětmi navzájem, s učitelem a rodičem.

Oslavte s námi Měsíc školních zahrad. Načerpejte inspiraci na www.ucimesevenku.cz a vyrazte s dětmi ven! 

Vloženo Od