https://www.traditionrolex.com/35

https://www.traditionrolex.com/35

https://www.traditionrolex.com/35

Moderní badatelství na Mezinárodní konferenci v Rize | TEREZA

Moderní badatelství na Mezinárodní konferenci v Rize

Aktivní badatelští učitelé z České republiky využili jedinečnou příležitost setkat se s pedagogy a vědci z Evropy a USA. Mezinárodní konference zaštítěná NASA a programem GLOBE proběhla pod hlavičkou TEREZY tentokrát v lotyšské Rize.

Do Rigy se sjelo 84 účastníků z 23 zemí Evropy a Eurasie plus USA, koordinátoři mezinárodního programu GLOBE (Global Learning and Observations to Benefit the Environment) a učitelé a zástupci USA ambasády ze 4 zemí. Taková byla Mezinárodní badatelská konference, která proběhla pod hlavičkou Vzdělávacího centra TEREZA, která zajišťuje koordinaci programu pro více než 40 zemí v regionu Evropy a Eurasie. 

Svou inovativní výuku zde prezentovali také učitelé z České republiky, kteří vedou žáky k objevování světa právě aktivní metodou badatelství, kdy žáci sami zkoumají životní prostředí. Na setkání zároveň získali zkušenosti od kolegů ze zahraničí a nejnovější vědecké poznatky.  

„Badatelství dává mým žákům schopnost systematicky uvažovat, přistupovat k problémům životního prostředí s určitým nadhledem, spolupracovat s ostatními žáky, ale také je to naučí veřejně prezentovat, což není úplně jednoduchá dovednost,“ shrnuje výhody badatelského přístupu učitel přírodopisu Radovan Vlček ze ZŠ Žacléř.

Badatelství představuje klíčový prvek moderního vzdělávání, motivuje studenty k aktivnímu zkoumání a objevování. Důležitost této metody v České republice roste. Díky unikátnímu propojení programu Badatelé s mezinárodním programem GLOBE získávají čeští učitelé cenné zkušenosti od kolegů ze zahraničí. Oba programy spojuje vášeň pro přírodu a také vzdělávací centrum TEREZA, která oba programy již více než 15 let koordinuje.  

Vloženo Od