ŽIVOT VODY V ČESKÉ TŘEBOVÉ

aneb šest odvážných žen = učitelek

Přečtěte si příběh šesti odvážných žen = učitelek očima naší kolegyně Hanky Svobodové

Většina učitelek a učitelů z našeho program Kolegiální spolupráce, alias MISTRŮ, chystá realizaci otevřené akce na jaro, jenže na středních školách budou tou dobou maturity a byl by to stres.
V České Třebové se stresovat nechtějí a naučili se dokonalému společnému plánování, právě díky tomu mohla otevřená akce proběhnout už 26 .2.
Klobouk dolů!!

Palec nahoru dávám i za realizaci akce – 6 badatelských dílen, akce pro celé nižší gymnázium a na konci dne konference, kde se studenti navzájem informovali, na co přišli.
A přišla i televize, škoda, že jste tu nebyli také, inspirativní pro mě bylo hlavně, že:
- každou badatelskou dílnu vedl učitel v tandemu se čtyřmi kvartány
- dílen se účastnili různě staří studenti ze tříd celého nižšího gymnázia
- na konci dne proběhla konference, každá skupina prezentovala, na co přišla.

Zajímavý byl samozřejmě i obsah dílen
- schopnost různých půd zadržet vodu, vedení vody v rostlinách, chemické a fyzikální vlastnosti vody, voda v mapách a ze satelitu, mraky.
(pokud Vás zajímají detaily, ptejte se GLOBE mentorky Hanky Grundové). Za mě bylo stěžejní, že si všichni studenti nižšího gymnázia vyzkoušeli bádání, že se seznámili navzájem napříč ročníky a spolupracovali na skvělé úrovni – dokázali si rozdělit úkoly při bádání i při prezentacích.
Velmi oceňuji důraz na souvislosti témat s reálným životem žáků.

Jasně, že je pořád co trénovat… ruku na srdce, kdo z nás by chtěl prezentovat téma, kterému se věnoval 2h s lidmi, které úplně nezná a ještě před televizní kamerou?

Velký obdiv. Při reflexi se místní učitelky shodly, že největší dopad měla akce zřejmě na kvartány, kteří si zkusili roli učitele, uvědomili si těžkosti role učitele, zodpovědnost, pochopili obsah témat, aby ho mohli předávat a spolupracovali víc než kdykoli předtím.
Učitelky dnes prý viděly jejich osobní růst na vlastní oči.
No třeba to tady na České Třebové posune i vztah studentů a učitelů ... budou spolu přecejen ještě 4 roky ...

A jaká bude Vaše otevřená akce? Držíme palce!

Zažila a zapsala Hanka Svobodová

Vloženo Od