Vysázeli jsme tři Školní lesy do kapsy!

Podzim ve znamení Dne stromů trávíme aktivně a příznačně - vysázeli jsme tři školní lesíky se ZŠ Husitská v Nové Pace, MŠ a ZŠ Třebotov a ZŠ J. A. Komenského v Praze na Břevnově. A jaké to bylo?

20.10. jsme se s naším týmem Les ve škole vydali do kouzelné ZŠ Husistká v Nové Pace. 300 dětí si vysadilo 1000 stromů vedle školy u plaveckého bazénu. Ani ranní přízemní mrazík nás neodradil. Děti si nadšeně užívaly kopání, sázení i mulčování. Starší děti pomáhaly mladším s vykopáním děr nebo je vozily v kolečku. Malé děti na závěr zazpívaly a popřáli lesíku ZDAR. Jedno oko nezůstalo suché.

Již o čtyři dny později jsme zavítali do Třebotova, kousek od Prahy nad Černošicemi. Místo dopravního hřiště zde také vyroste zelená učebna. 250 dětí vysadilo 600 stromů a užily si i jiné stromové aktivity, které pro ně starší spolužáci a učitelé připravili. Opět se zpívalo a radovalo. No a za pár let si na dopravní betonové hřiště ani nevzpomene.

Do třetice všeho dobrého proběhlo sázení výukového lesíka v Praze u ZŠ J. A. Komenského. 350 dětí se zapotilo a zasadilo 1000 sazeniček, půda zde byla nejtvrdší, tak to byla dřina, ale stála za to. Přijelo za námi i Studio 6 České televize a Rádio Junior. Záznamy z reportáží najdete zde: Studio 6 a zde: Rádio Junior

Více o projektu Školní les do kapsy na stránkách Lesa ve škole.

Děkujeme partnerům Dedoles, Ekolamp a ČEPS, díky kterým se sázení mohlo uskutečnit.

 

 

Vloženo Od