TEREZA má OSKARA

Sen, který se stal skutečností. Díky našim podporovatelům jsme získali OSKARA. Ekologického.

Jedna z hodnot TEREZY je POCTIVOST. Věříme tomu, co děláme. To co děláme, se snažíme dělat co nejkvalitněji. A dnes jsme za to získali OSKARA. Děkujeme všem, kteří nás podpořili. A děkujeme E.ON Energy Globe Award ČR.


Rekordní 7. ročník soutěže ekologických oskarů vyhrálo vzdělávací centrum TEREZA

Posedmé se letos dočkaly ocenění nejlepší české projekty, které pomáhají chránit životní prostředí a šetřit energie. Vítězem soutěže E.ON Energy Globe Award ČR, v České republice pořádané společností E.ON, se v hlasování veřejnosti stalo vzdělávací centrum TEREZA. To organizuje ekologické projekty pro žáky základních a středních škol.

7. ročník prestižní soutěže, jejíž národní kolo se letos koná v 177 zemích světa, se setkal s nebývalým zájmem odborné i široké veřejnosti. „Celkem bylo přihlášeno rekordních 373 projektů. Na jaře z nich porota vybrala čtyři nominované projekty, které usilovaly o celkové vítězství,“ vysvětluje Michael Fehn z pořadatelské společnosti E.ON.

O celkovém vítězi E.ON Energy Globe Award ČR rozhodovala na internetu a pomocí SMS veřejnost, svým hlasem přispěli také hosté slavnostního vyhlášení. Nejvíce se hlasujícím zalíbil projekt vzdělávacích programů o ekologii centra TEREZA.

„Hlasování bylo až do poslední chvíle vyrovnané, což potvrzuje vysokou kvalitu všech nominovaných projektů,“ říká Michael Fehn. „Vzdělávací programy, které TEREZA organizuje, oslovují každý rok více než 90 000 žáků. To je více dětí, než kolik má většina českých měst obyvatel,“ vysvětluje.

„My v TEREZE, se nechystáme kvůli této události nějak zpychnout. Moc dobře si uvědomujeme, že je to úspěch všech lidí kolem TEREZY, a především spousty aktivních učitelů a dětí, kteří jdou do našich programů a dělají s jejich dopomocí skvělé věci,“ říká Petr Daniš.

Záznam ze slavnostního vyhlášení, jehož hlavní hvězdou byl zpěvák Karel Gott, bude odvysílán 10. října od 21:55 hodin na programu ČT1.

Vloženo Od