První „školní les do kapsy“ již existuje i u nás!

Programu Les ve škole se letos podařil skvělý počin! Den Stromů byl oslaven vysazením prvního školního lesa do kapsy, který vznikl na pozemku ZŠ Jana Wericha v Praze 17 – Řepích.

Školní les do kapsy je lesík o průměrné rozloze odpovídající ploše tenisového kurtu u školy v městském prostředí, kde pro přírodu obvykle není příliš místa. Znamená to také, že tento lesík si neklade na cíl zalesnit velké holosečné plochy nebo vyřešit kůrovcovou kalamitu, jeho stěžejním přínosem je přiblížení přírody dětem a děti přírodě.

 

Právě to se ve dnech 19. 10. a 20. 10. 2021 podařilo po téměř roční přípravě na pozemku ZŠ Jana Wericha v Praze 17 – Řepích.

 

 

Lesík u ZŠ Jana Wericha má rozlohu přibližně 400 m2 a bylo zde vysazeno 1000 stromků! Do výsadby se zapojila celá škola-sázeli žáci, pedagogové, paní ředitelka ZŠ, rodiče, starostka městské části Prahy 17 a dobrovolníci. Druhová skladba sazenic byla pečlivě vybírána ve spolupráci s lesnickým expertem, porostou zde duby, habry, lípy, vrby, olše a další. Do budoucna je také počítáno s prostorem pro žáky, který bude aktivně využíván při výuce.

 

Les ve škole děkuje za mimořádnou spolupráci paní učitelce Ivetě Javůrkové ze ZŠ Jana Wericha a lesnickému odborníkovi Vladimíru Janečkovi z Katedry ekologie lesa České zemědělské univerzity.

Doufáme, že školní lesy do kapsy porostou u dalších škol jako houby po dešti. Nechte také přírodu „přijít“ až pod školní okna a kontaktujte nás. S realizací Vám v TEREZE rádi pomůžeme. :-)

 

 Projekt byl podpořen z rozpočtu Magistrátu hl. města Prahy, společnosti Ekolamp a ČEPS.

                                

Zobrazit web
Vloženo Od