https://www.traditionrolex.com/35

https://www.traditionrolex.com/35

https://www.traditionrolex.com/35

Ekoškola ve finále Cen SDGs 2024! | TEREZA

Ekoškola ve finále Cen SDGs 2024!

Projekt BASE CAMP – gamifikace ve vzdělávání o změnách klimatu, který realizuje pod hlavičkou TEREZY program Ekoškola, se dostal do užšího výběru prestižních Cen SDGs.

Máme velkou radost, protože do letošních Cen SDGs se přihlásilo 260 projektů a z jednotlivých kategorií postoupily do finále pouze 4!


Projekt Ekoškoly, který realizujeme ve spolupráci se společností dm drogerie markt pro letošní rok na 100 středních škol, má velký potenciál. Už teď jsou naší největší radostí pozitivní ohlasy učitelů a tříd, které Base Campem prošli.

O co se ve hře jedná?

Hráči, sestavené z týmů tříd středních škol, se v deskové hře BASE CAMPu stávají vědecko - technologickým týmem, který buduje základnu pro výzkum klimatických změn. Skrze pět dynamických kol plných strategie, spolupráce a objevování, získávají znalosti o aktuálním stavu klimatu, technologiích a možných řešeních. Zároveň se učí strategickému myšlení a týmové spolupráci, přičemž se vyrovnávají s negativními postoji a zvyšují odolnost proti dezinformacím.

Na cestě je čekají lehčí i těžší výzkumné otázky. Při správných odpovědích sbírají tzv. "Climcoiny", za které sestavují základní tábor neboli BASE CAMP, získávají prestiž a stávají se odborníky na klimatickou změnu. 

Více o projektu ZDE

 

 

Vloženo Od