Čeští Mladí reportéři slaví mezinárodní úspěch

Máme důvod k radosti a oslavám! Žákovské reportáže z pilotního ročníku programu Mladí reportéři pro životní prostředí obstály v zahraniční konkurenci.

Žákovské reportáže z pilotního ročníku programu Mladí reportéři pro životní prostředí obstály v zahraniční konkurenci. A ta byla veliká. Do mezinárodní soutěže bylo zasláno přes 200 reportáží z 36 zemí světa.  Za ČR bylo nominováno pět vítězných reportáží národního kola soutěže v jednotlivých kategoriích. Tři z těchto reportáží postoupily do finále mezinárodní soutěže a reportáž kutnohorských žáků získala 3. místo za reportážní článek v kategorii 15-18 let. Všechny zaslané reportáže hodnotila mezinárodní porota složená z předních odborníků nejen z řad novinářů, filmařů a fotografů, ale i zástupců UNESCO, UNEP a EEA. Na složení poroty se můžete podívat na mezinárodních stránkách programu.

Oceněnou reportáž žáků SPŠ Kutná Hora si můžete přečíst zde: https://ekoskola.cz/_files/userfiles/Znecistni_eky_Labe_chemickym_zavodem_Draslovka_Kolin.docx

Další finálové reportáže najdete zde:

ZŠ Zbiroh – Ptáci - https://www.youtube.com/watch?v=GMAJ0MGMZs4&feature=youtu.be

ZŠ Zbiroh – Půjčovna pomůcek - https://www.youtube.com/watch?v=5sxdO6-tDyI&feature=youtu.be

Vítězné reportáže národního kola najdete zde: http://terezanet.cz/detail/cz/prvni-reportaze-miri-do-sveta

Vítězné reportáže mezinárodního kola najdete zde: https://mailchi.mp/fee/press-release-winners-of-yre-international-competition-2019?fbclid=IwAR1rNAmZrYT-HbR5CzVjJE1Gc0vhvd7lNERrCda_fiBxvck6pMvl9fv5C6M

Program Mladí reportéři pro životní prostředí je vzdělávací program mezinárodní organizace FEE (Foundation for Environmental Education). V zahraničí úspěšně běží již 25 let, je do něj zapojeno 41 států, přes 350 000 studentů a 50 000 učitelů. Program byl oceněn cenou Earth Prize 2018 za přínos v oblasti environmentálního vzdělávání. V rámci programu žáci mapují a analyzují problémy ve svém okolí, hledají nebo navrhují jejich vhodná řešení a upozorňují na ně formou novinářské produkce.


V ČR je národním koordinátorem programu TEREZA, vzdělávací centrum.

Chcete se do programu také zapojit, kontaktujte nás!

Kontaktní osoba: Zuzana Jakobová, zuzana.jakobova@terezanet.cz
https://www.yre.global/
https://www.facebook.com/Mladí-reportéři-pro-životní-prostředí-1837287649627692/

Vloženo Od