Benefiční večeře pro TEREZU

Jana v TEREZE pečuje o naše dárce a dárkyně, a protože Vzdělávací centrum TEREZA slaví 40 let existence, rozhodla se pro ni uspořádat benefiční večeři.

Benefiční večeře pro Vzdělávací centrum TEREZA v podání naší kolegyně

Jana v TEREZE pečuje o naše dárce a dárkyně, a protože Vzdělávací centrum TEREZA slaví 40 let existence, rozhodla se uspořádat benefiční večeři, na kterou pozvala své přátele, aby si sama na sobě vyzkoušela, jak funguje dárcovská výzva v praxi.
Na benefiční večeři měla 8 hostek a hostů a získala pro TEREZU 8 tis. Kč.

1. Co znamená benefiční večeře?
Všichni občas pořádáme večeři pro své přátele, s kterými chceme strávit hezký večer, tak proč krásný večer neobohatit i o podporu projektů, které máte rádi nebo lidí, kteří potřebují pomoci.

Benefiční večeře je tedy úplně běžná večeře nebo oběd, kterých jsme všichni udělali desítky, jen tentokrát řeknete, že se za tuto večeři platí penězi a ty nezůstanou vám, ale někde pomůžou.

2. Proč zrovna dárcovská výzva skrz benefiční večeři a ne třeba výzva v podobě uběhnutí maratonu?
Protože já nemám ráda běhání a miluju dobré jídlo :)

3. Jak večeře probíhala?
Když jsem vyslovila nápad na benefiční večeři nahlas, tak se manžel zprvu hodně vyděsil, protože si představoval, jak kupujeme humry a děláme lanýže :) Ale já jsem chtěla uspořádat komunitnější podobu benefiční večeře, aby se tam všichni cítili dobře, jídlo bylo běžné, ale z kvalitních surovin a dar v podobě vstupenky za večeři byl přijatelný. Měla jsem taky štěstí, že naše kamarádka Eva, která je skvělá kuchařka, kývla na pomoc s vařením a všechno zvládla levou zadní. Skoro bych řekla, že jsem to jen vymyslela, pozvala hosty a Eva udělala to kouzlo, že nás tam čekalo čtyřchodové menu pro masožrouty i pro vegetariány :) Byla to lahoda a moc za to Evě děkuji.

Na večeři se hosté hlásili skrz vytvořenou dárcovskou výzvu, kde byla pozvánka a menu. Stránku jsem lehce vytvořila jedním klikem na dárcovské stránce TEREZY, uprostřed dole stačí kliknout na „Uspořádat dárcovskou výzvu“, vyplnit pár údajů a bylo hotovo. Dary tak šli přímo do TEREZY a já s tím už neměla žádné starosti.

Hosty jsem zvala ze všech koutů, navzájem se skoro nikdo neznal, ale protože je spojovala podpora TEREZY, během večera se všichni velice dobře bavili.

4. Proč si podpořila TEREZU?
Pracuji v TEREZE už přes 2 roky a kromě toho, že se mi líbí co dělá, tak i velmi důvěřuji kvalitní práci, kterou tam všichni odvádí a cítím, že to má velký smysl.

5. Co bude dál?
Možná zkusím další benefiční večeři pro ještě větší množství lidí :) a od přátel, kteří byli na večeři vím, že je tento koncept natolik oslovil, že někteří už chystají své benefiční večeře. 
Třeba se chystá benefiční svatomartinská husa… Já za sebe doufám, že se myšlenka bude šířit dál a žít svým dobrým životem.

Chcete pro Vzdělávací centrum TEREZA uspořádat dárcovskou výzvu?

Zde najdete jednoduchý postup jak na to. 

Vloženo Od