22. žákovská badatelská konference GLOBE Games

Do Kadaně se sjelo 42 školních týmů z Čech i zahraničí

Jednou do roka se schází největší žákovská badatelská konference v ČR. Letošní čtyřdenní 22. ročník GLOBE Games (dále GG) hostilo Gymnázium v Kadani a vzácným hostem byla Ariel Jahner, zástupkyně Velvyslanectví USA a Michal Broža, ředitel Informačního centra OSN v Praze, kteří nejen zahájili konferenci, ale byli i součástí vědecké komise. 
Celkem se nás sjelo 42 školních týmů = 39 základních a středních škol + 3 týmy z Itálie, Estonska a Slovenska, spolu prožili 4 nezapomenutelné dny prožité prezentacemi na konferenci, očekáváním zpětných vazeb na své badatelské projekty, ale i terénní hrou, oslavou 40 let Vzdělávacího centra TEREZA, pokřtění nově vydané badatelské metodiky a završeno milovaným koulením zeměkoule přes krásné historické město Kadaň.

Na závěr jsme odhalili hostitelskou školu 23. ročníku, kterou se stane ZŠ. J. Sládka Zbiroh! 
Děkujeme Gymnáziu Kadaň, zejména paní učitelce Hance Kožíškové za její dlouholetou spolupráci se Vzdělávacím centrem TEREZA a musíme speciálně poděkovat septimánům, jejichž profesionalita a odhodlání udělat letošní GG dokonalé, byla famózní.

Děkujeme vám všem, že jste přijeli, připravili a ukázali nám své badatelské projekty, které mají v mnoha případech i pozitivní dopad na život ve vašich městech a obcích.
Děkujeme všem partnerům: Ministerstvu životního prostředí, Velvyslanectví USA v Praze, Informačnímu centru OSN v Praze, Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, Ústeckému kraji, Městu Kadaň, časopisu Vesmír, Koktejl, Naše příroda, Moje Země, Meteo shop, Chráníme mořské želvy a Nakladatelství Karolinum.

Těšíme se příští rok ve Zbirohu :)

Foto: Slavnostní zahájení

 

Foto: na konferenci přišel i zástupce NASA

Foto: terénní sobotní hra

Vloženo Od